Opgemaakt zaterdagavond 07-07-2012 om 23.30 uur door Evert- Jan Stegeman / Weerstation Ruurlo.
Gisteren (zaterdag) was het droog en licht tot half bewolkt met flinke zonnige perioden. De temperatuur steeg dan ook naar 25 ºC bij een zwakke tot soms een matige zuidwesten wind, waardoor het een zeer mooie wandeldag was.
Wat de luchtdrukverdeling betreft hebben we te maken met een lagedrukgebied bij zuidwest Engeland dat naar de Noordzee trekt. Een regengebied bij deze depressie trekt vanmiddag over ons land met regen en regenbuien. Komende week blijven depressie boven de Noordzee en Scandinavië waardoor de wisselvalligheid aanhoudt.
Vandaag (zondag) is het bij de eerste start droog en licht bewolkt bij een temperatuur van 15 tot 17 ºC. In de loop van de ochtend neemt de bewolking toe en al voor de middag trekt dan het regengebied over met regen en enkele regenbuien. De temperatuur stijgt vanmiddag naar 18 tot 20 ºC en de wind is daarbij zwak tot matig en in de middag af en toe vrij krachtig uit het zuidsoosten en draait na de middag naar het zuidwesten.
De komende week blijft het wisselvallig met veel bewolking, weinig zon en af en toe kan er flink wat neerslag vallen. De temperatuur is met 17 tot 19 ºC flink onder de normale temperatuur van ruim 22 ºC. De wind is daarbij zwak tot matig en komt uit het zuidwesten.